• Grant Slovak Telekom

Slovak Telekom spolu s partnermi rozbehol na Slovensku vzdelávací program ENTER, ktorý umožní školám využívať najnovšie inovácie vo vyučovaní informatiky. Program poskytne školám materiálnu pomoc, zabezpečí praktické návody a učebné materiály pre žiakov i rodičov, a učiteľom umožní získať potrebné zručnosti a skúsenosti. Grantový program bol určený pre základné a stredné školy na zabezpečenie nových vyučovacích pomôcok micro:bit, pomocou ktorých naučíme deti programovať hravou a atraktívnou formou.

Micro:bit je miniatúrny programovateľný počítač, vďaka ktorému sa deti učia základy programovania hravým interaktívnym spôsobom a navyše podporuje ich kreativitu. Micro:bit má pritom univerzálne použitie a okrem informatiky nájde uplatnenie aj v rámci predmetov, ako biológia, chémia, či geografia.

Už dnes sa tešíme, čo nové budeme môcť naše deti naučiť. Prostredníctvom grantu sme zakúpili malých programovateľných robotov.

Grant v sume 1 000 €