• Grant Nitrianska komunitná nadácia

Naša škola podala zaujímavý projekt Včela pre nás, my pre včelu. Projekt získal grant na pokrytie nákladov na materiál, z ktorého vyrobíme úle, vyvýšené záhony, zakúpime rastlinky k výsadbe a potrebné pomôcky k včeláreniu.

Žiaci ZŠ sa rozhodli založiť krúžok včelárstva, kde sa žiaci teoreticky a prakticky priučia práci so včelami. Naučia sa včelie produkty spracovávať na výrobky (med, sviečky...) ktoré budú ponúkať na miestnom trhu, na akciách školy a z výťažku dofinancujú nákup včelstiev a potrebných pomôcok. Pomoc nám poskytne aj včelár z miestnej komunity. Na školskom dvore vysadíme stromy, kvety a kríky, ktoré dvor nielen skrášlia, ale aj poskytnú potravu pre včely. Okrem toho si v rámci technických prác vyrobíme vlastné kompostovisko a vyvýšené záhony na praktické pestovanie zeleniny.

Výška získaného grantu je 1 000,- €