• Tvoríme logo projektu

19.10.2020 19:22
        Pozrite si fotky z procesu tvorby loga nášho spoločného projektu.

O projekte

19.10.2020 21:45
        "Put Me in a Fairy Tale" je názov nášho projektu ERASMUS+, v ktorom sme koordinátorskou krajinou. Primárnym cieľom projektu je posilnenie čítania u žiakov. Chceme to dosiahnuť prostredníctvom zmeny činností - interaktívne vtiahnutie žiakov do deja. Modernými vzdelávacími aktivitami motivovať žiakov k častejšiemu čítaniu, aktivizovať ich k účastiam na rôznych aktivitách zameranných na čitateľskú gramotnosť. Naučiť ich prezentovať prečítané diela prostredníctvom IKT techniky, umenia, literatúry, médií, či sociálnych zručností. Sekundárnym cieľom projektu je vychovať aktívneho a vzdelaného občana EÚ. Na realizácii tohto projektu sa podieľajú krajiny:
        • Slovensko
        • Turecko
        • Španielsko
        • Rumunsko
        • Taliansko

VIac o projekte sa dozviete na:

Ciele projektu

19.10.2020 18:33

Žiaci participujúci na projekte sa stanú nielen aktívnymi čitateľmi, ale zdokonalia sa aj vo vytváraní vlastných výrobkov, ktoré súvisia s prečítanými knihami. Týmto projektom sa nám podarí zvýšiť počet prečítaných kníh v ramci školského kurikula a ich učebných osnov. Budeme sa usilovať o to, aby knihy opäť dôležité, pretože sú životne dôležitým zdrojom pravidivých informácií.

Hlavnými cieľmi projektu sú:

• zlepšiť čitateľské zručnosti žiakov,
        • zlepšiť jazkové kompetencie,
        • podporovať sebavedomie žiakov,
        • pomôcť žiakom rozvíjať multikultúrnu výchovu a tolerancie,
        • zlepšiť sociálne vedomia a sociálnu zodpovednosť,
        • zlepšiť dobrovoľnícke schopnosti žiakov.

19.10.2020 18:52

Tento projekt zahŕňa dva typy aktivít.

1. Zlepšiť čitateľskú gramotnosť žiakov prostredníctvom čítania rôznych druhov kníh - romány, poézie, bibliografie, filozofie
        2. Rozvíjať svoje zručnosti vo vytváraní napríklad: scenárov, písania esejí, tvorby básnického časopisu, natáčania a strihu krátkych filmov.

Každý partner bude čítať svojich vlastných národných autorov a na spoločných stretnutiach LTTA ich budeme zdieľať a spoločne prezentovať svoje aktivity.

Všetci žiaci partnerských škôl budú komunikovať prostredníctvom sociálnych médií, webových stránok projektu, e-mailov, eTwinning atď., Aby sa pred každým stretnutím dozvedeli viac o sebe.

Aktivity projektu sa budú rozvíjať v piatich partnerských školách, ako aj na ďalších školách, mimovládnych organizáciách, v miestnych komunitách škôl a pod. Hlavnými aktérmi tohto projektu budú žiaci, tínedžeri a rodičia.

Metodológia

19.10.2020 19:08

V každej partnerskej škole vytvoríme projektové kluby a zapojíme do ich žiakov. Zapojených bude minimálne 50 žiakov. Vytvorí sa 5 rôznych tímov, ktoré budú zamerané na:

• Literatútu
        • IKT
        • Kultúru
        • Médiá
        • Umenie

Každý tím bude plniť zverené úlohy v rámci projektu.

Počas realizácie projektu sa skutoční jedna učiteľská mobilita a štyri mobility žiakov. Učitelia zapoja žiakov do rôznych aktivít zameraných na čítanie kníh, tvorbu scenárov a časopisov, natáčanie krátkych videií a pod.
        Projekt bude prebiehať v 4 etapách s cieľom implementácie nastavených aktivít a dosiahutia očakávaných výsledkov. Každá mobilita žiakov predstavuje jednu etapu projektu. Jednotlivá etapa pozostáva z čiastkových fáz, ktorými sú:
        1. príprava na mobilitu
        2. účasť na mobilite
        3. výstup z mobility
        4. šírenie výsledkov mobility

Čo je potrebné spraviť v jednotlivých fázach?
        V prvej fáze - čítanie kníh pred mobilitou v stanoveom termíne a výber kníh, s ktorými sa bude ďalej pracovať
        V druhej fáze - účasť na mobilitách a prezentácia kníh ako aj práca na programe mobility a prírpava aktivít
        V tretej fáze - tvorba výsledkov projektu
        V štvrtej fáze - šírenie výsledkov